Líbí se Vám stránky?
 
TOPlist
Co je VIN?

Od roku 1981 vyžaduje National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) od výrobců prodávajících svá vozidla na území USA, jejich označování štítky s unifikovaným systémem značení údajů o vozidle. Jedná se o štítek, nesoucí 17-místné Vehicle Identification Number (VIN), platící pro všechny osobní a nákladní automobily, motocykly, autobusy, přívěsu a jiná vozidla do 4,5 tuny celkové hmotnosti.


První tři znaky VINu jsou mezinárodně platné poznávací kódy výrobců World Manufacturers Identification (WMI) a identifikují zemi původu, typ a označení vozidla. Druhá část s pěti znaky je Vehicle Description Section (VDS) a rozpoznává model, typ karosérie, motor atd. Třetí část Vehicle Identification Section (VIS) za kontrolním číslem (check digit) identifikuje přímo vlastní vůz a určí modelový rok, továrnu, v níž byl vůz vyroben nebo zkompletován a poslední šestičíslí udává výrobní číslo vozu.


V příloze článku je aplikace, pomocí níž můžete veškerá data z VIN kódu zjistit. Dále je zde i přímý odkaz na stránky http://www.mustangdecoder.com/decoder.html, kde můžete tyto data zjistit online.